.....Advertisement.....
.....Advertisement.....

Aquatomics' long course results

-A A +A
By The Staff

Here are the results for the Los Alamos Aquatomics swim team from the New Mexico State Long Course Championship (name, age group, event, place, time).

Ashlynn Bennett, girls 13-14
200 IM, 8, 2:47.38; 50 freestyle, 6, 30.44; 100 breaststroke, 8, 1:27.30; 200 breaststroke, 3, 3:02.49; 200 freestyle, 3, 2:22.88; 100 freestyle, 4, 1:06.18; 50 breaststroke, 5, 40.10.

Jillian Bennett, girls 10 and under
50 breaststroke, 4, 47.22; 100 backstroke, 12, 1:41.99; 50 backstroke, 11, 47.11; 50 freestyle, 14, 38.92; 100 breaststroke, 3, 1:42.38; 200 IM, 10, 3:45.27.

Kaitlin Bennett, girls 11-12
200 IM, 3:09.03; 50 freestyle, 4, 32.91; 100 breaststroke, 17, 1:37.94; 200 breaststroke, 16, 3:33.13; 200 freestyle, 6, 2:40.42; 100 freestyle, 6, 1:12.21; 50 breaststroke, 44.12.

Nicholas Berndt, boys 10 and under
50 breaststroke, 18, 54.47; 100 backstroke, 32, 1:53.50.

Steven Chen, boys 11-12
50 freestyle, 36.78; 200 breaststroke, 3:48.87; 100 backstroke, 1:38.83; 50 butterfly, 8, 40.35; 100 freestyle, 1:20.14.

Andrew Corliss, boys 10 and under
100 breaststroke, 20, 2:13.43.

Maxmilian Corliss, boys 10 and under
50 breaststroke, 13, 53.54; 50 freestyle, 30, 44.51; 100 breaststroke, 17, 2:05.14.

Alana Goodwin, girls 10 and under
100 freestyle, 3, 1:19.37; 100 backstroke, 3, 1:31.64; 200 freestyle, 5, 2:57.69; 50 backstroke, 4, 35.27; 200 IM, 3, 3:24.36.

Nicholas Greenfield, boys 13-14
50 freestyle, 31.27; 50 backstroke, 8, 35.61; 200 freestyle, 2:30.57; 100 backstroke, 1:19.33; 400 IM, 9, 6:23.10; 200 backstroke, 7, 2:49.40; 100 freestyle, 1:06.25.

Samuel Harris, boys 15 and over
200 IM, 12, 2:50.24; 100 butterfly, 15, 1:15.17; 200 backstroke, 6, 2:38.95.

Alexander Jaegers, boys 11-12
50 freestyle, 5, 32.23; 50 backstroke, 5, 38.04; 200 freestyle, 6, 2:36.84; 100 backstroke, 3, 1:21.16; 200 backstroke, 4, 3:00.79; 100 freestyle, 7, 1:11.84.

Ian Jaegers, boys 9-10
100 freestyle, 21, 1:32.41; 50 breaststroke, 14, 53.71; 100 backstroke, 14, 1:40.43; 50 backstroke, 24, 47.96; 100 breaststroke, 8, 1:52.11; 200 IM, 14, 3:34.73.

Victoria Maqueda, girls 15 and over
200 IM, 6, 2:41.64; 50 freestyle, 8, 29.32; 50 freestyle, 6, 29.61; 100 breaststroke, 2, 1:16.16; 200 breaststroke, 1, 2:53.49; 100 freestyle, 1:04.08; 50 breaststroke, 1, 34.03.

Misha Putnam, girls 13-14
50 freestyle, 32.69; 50 backstroke, 39.29; 200 freestyle, 2:51.43; 100 backstroke, 1:25.83; 200 backstroke, 3:05.48; 100 freestyle, 1:15.78.

Benjamin Reidys, boys 11-12
50 freestyle, 34.52; 50 backstroke, 43.19; 100 freestyle, 1:18.84.

Maxwell Reidys, boys 13-14
200 IM, 6, 2:43.20; 50 backstroke, 35.58; 200 breaststroke, 5, 3:08.16; 400 IM, 3, 5:57.54; 200 backstroke, 6, 2:48.95; 100 freestyle, 14, 1:06.28; 50 breaststroke, 5, 38.94.

Sydney Schoonover, girls 13-14
50 freestyle, 33.48; 200 breaststroke, 3:37.05; 400 IM, 20, 7:21.17; 200 backstroke, 3:11.78.

Connor Schultz, boys 15 and over
800 freestyle, 2, 10:16.76; 200 IM, 10, 2:42.57; 50 backstroke, 12, 35.31; 400 freestyle, 7, 5:07.90; 200 freestyle, 15, 2:23.39; 100 backstroke, 14, 1:15.11; 200 backstroke, 10, 2:42.41.

Sara Shiina, girls 11-12
200 IM, 3:08.54; 50 backstroke, 42.01; 100 butterfly, 1:36.58; 200 freestyle, 2:53.79; 100 backstroke, 1:31.50; 400 IM, 12, 6:46.62; 100 freestyle, 1:19.71.

Takuma Shiina, boys 10 and under
50 breaststroke, 26, 1:02.72; 100 breaststroke, 21, 2:14.84.